יתרונות השקעה בנדל"ן בחו"ל

אפריל 23, 2017
/
פורסם תחת קטגוריית: עסקים
/
Comments Closed

ישראלים רבים שהתעייפו ממחירי הנדל"ן הגבוהים בארץ ומהתשואה הנמוכה, פונים להשקיע בנכסים בחו"ל. ישראלים רבים פונים להשקיע בדירות באירופה. פולין, למשל, נחשבת לאחת הארצות המשתלמות לרכישת דירות. ממשלת פולין מעודדת משקיעים מכל העולם לרכוש דירות על אדמותיה, והיא אף חתמה עם ישראל על הסכם מיוחד במטרה למנוע מהמשקיעים הישראליים לשלם מס כפול.

מדוע כדאי לבצע רכישת נכס בחו"ל

ישראלים לא מעטים מעדיפים לנהל את הנכס שלהם מרחוק, עד כמה שזה נשמע בלתי פשוט, על פני ניהול הנכס בארץ. אלה כמה יתרונות משמעותיים של השקעה בנדל"ן בחו"ל:

  • השקעה ראשונית זולה – דירה להשקעה בחו"ל משתלמת יותר מבחינה כלכלית מאשר דירה להשקעה בארץ, בין השאר משום שההשקעה הראשונית עבור דירה באירופה או בארצות הברית אינה כרוכה בהוצאות כלכליות רבות.
  • תשואה גבוהה – התשואה עבור השקעה בנדל"ן במדינות זרות רבות גבוהה באופן משמעותי מהתשואה המתקבלת בארץ. ולכן ההשקעה ברכישת דירה בחו"ל משתלמת יותר.
  • ייעוץ בכל פינה – כאשר אדם בא לרכוש דירה בחו"ל, עומדים לרשותו גורמים רבים שיכולים לסייע לו הן מבחינת ההליך הביורוקרטי שיש לבצע והן מבחינת מימון ההשקעה הראשונית – גורמים כמו קרנות, בנקים או חברות פרטיות. הייעוץ חשוב במיוחד לאור העובדה שניהול השקעות בחו"ל הוא ניהול מרחוק, ואתם רוצים להיות בטוחים שההשקעה אכן כדאית.
  • עניין של זמן – אם אתם מתלבטים בין רכישת נדל"ן בארץ או בחו"ל, כדאי להיות מעודכנים תמיד בשוק הישראלי והבינלאומי. כרגע, השקעת נדל"ן בחו"ל זולה יותר מאשר בארץ, אך לא כך היה המצב תמיד.
  • יציבות כלכלית – ישנן מדינות רבות אשר יציבות מבחינה כלכלית בייחוד בזכות קשרי המסחר הבינלאומיים שלהם וענף התיירות ההולך ומתפתח. השקעות נדל"ן בחו"ל משתלמות במדינות אלו, וניתן אף לנסות לרכוש בית הארחה או בית מלון כדי לקבל רווחים גדולים יותר.
  • מיסוי נמוך – גם אם הצלחתם לבצע עסקה משתלמת ורכשתם נדל"ן בארץ, עדיין תצטרכו לשלם מיסים גבוהים. במדינות רבות בחו"ל, לעומת זאת, המיסוי הוא נמוך ולכן רכישת נכס בחו"ל משתלמת.

איך משקיעים בנדל"ן בחו"ל

רכישת דירה להשקעה בחו"ל אינה עניין של מה בכך, וחשוב לפעול בכובד ראש כאשר בוחנים את האפשרות הזו. אם בחנתם את כל אפשרויות ההשקעה בארץ והגעתם למסקנה שאף עסקה לא משתלמת עבורכם, זה הזמן לבחון את הדברים בחו"ל. ראשית, בחרו את המדינה שבה אתם מעוניינים לבצע את השקעת הנדל"ן.

לפי אילו קריטריונים אתם בוחרים את המדינה? לפי המיסים הזולים שהיא מציעה? המטבע שבו היא משתמשת? ואולי בהתאם להסכמים שונים שנחתמו בין מדינה זו לבין ישראל? כמו כן, השקעות נדל"ן בחו"ל דורשות התייעצות עם מומחים. התחילו בקריאת מאמרים באתרי האינטרנט השונים העוסקים בנושא במטרה להרחיב את האופקים בתחום השקעות בנדל"ן בחו"ל ולהכיר מושגים חיוניים. לאחר מכן, התייעצו עם קרוב משפחה או חבר המבינים בתחום. אם אין לכם כאלה, פנו לאנשי מקצוע.

Comments are closed.

כל הזכויות שמורות ל-BlueBuy © אתר מידע ומאמרים מקצועיים