כיצד לתקן גגות רעפים?

יולי 26, 2017
/
פורסם תחת קטגוריית: עיצוב הבית
/
Comments Closed

גגות רעפים, הגגות האדומים שכולנו מכירים, הם אמנם יפים ומשווים מראה כפרי ורומנטי לבית הפרטי, אך לעיתים נתקלים בבעיות של רטיבות ונזילות דרך גגות הרעפים הדורשים תיקון. למי יש לפנות במקרה של תיקון גגות רעפים ומהן עלויות התיקון? כל זאת במדריך הבא.

  • כיצד תזהו ליקוי בגג הרעפים? אמנם, גג הרעפים הבנויה בשיפוע מטרתה למנוע הצטברות נוזלים על הגג ונזילות אל תוך הבית, אך לעיתים מתעוררות בעיות איטום בגג הרעפים, הדורשת את התייחסותכם. הדרך הקלאסית ביותר להבין שיש בעיה בגג הרעפים בביתכם היא כמובן, כשיש נזילה וטפטוף של מי גשם מהגג. בעיה זו תצוץ כמובן, בימי החורף. בקיץ ובחורף תוכלו לשים לב למצב של נזילות בקירות ובתקרה, עובש שמצטבר באזורים הללו וכדומה.
  • כיצד יש לפעול במקרה של נזילה בגג הרעפים? במקרה של תקלה בגג הרעפים, הדבר הכי אחראי וטוב שניתן לעשות הוא לקרוא לעזרה מקצועית מאנשים העוסקים בתיקון גגות רעפים למחייתם. חפשו איש מקצוע מומחה, אשר מתמחה בעבודה עם גגות רעפים שכן מדובר בתיקונים ייחודיים הדורשים יד מקצועית ומומחית. חפשו איש מקצוע מוסמך, אשר עובד תחת חברה מסודרת ומוכרת, כך שתקבלו אחריות מסוימת מצד החברה ששלחה את איש המקצוע ויהיה אל מי לפנות במקרה של בעיה בהמשך. בנוסף, חפשו איש מקצוע שיש עליו המלצות- ממכרים, חברים או משפחה. במידה ולא תמצאו כזה, חפשו באינטרנט ונסו למצוא המלצות ופידבקים על עבודת אותו איש מקצוע. אחרון, ערכו סקר שוק טרם סגירת העבודה עם איש מקצוע מסוים, זאת על מנת להבטיח לעצמכם את המחירים האטרקטיביים ביותר שניתן ולהימנע ממקרה של גביית יתר או לחילופין, איש מקצוע שגובה מחיר נמוך מאד ביחס לשוק, מה שעשוי להעיד על חוסר מקצועיות בתחום ואף להוביל לתקלות חמורות בהמשך. כדאי מאד לנסות לאטום את גגות הרעפים לפני כל חורף על מנת למנוע מצב של נזילות או הצטברות נוזלים בגג וחוסר נעימות במהלך החורף הקר.
  • כיצד מתבצע תיקון גג הרעפים? לרוב מדובר במלאכת איטום, כאמור. השלב הראשון הוא לרוב הנחת רצועות פיברגלס או כל חומר מבודד אחר מתחת לרעפים, על מנת לשמר את הבידוד של הטמפרטורות והלחות. כמות החומר המבודד תהיה תלויה בסוג הרעפים המכסים את הגג וכמובן, לאור תנאי האקלים. חשוב מאד לבחור לעבוד עם איש מקצוע אשר מכיר את החומרים, את מלאכת האיטום ומשתמש בחלפים וחומרים איכותיים במיוחד על מנת להבטיח שהתקלה תתוקן בצורה הטובה ביותר ולא תידרשו לעסוק בה בעתיד.

הקדימו תרופה למכה

כאמור, תקלות האיטום בגגות הרעפים אינן נדירות במיוחד כפי שהיינו חושבים. הקדימו תרופה למכה ודאגו לאיטום חוזר של גג הרעפים שלכם טרם תחילת החורף ומנעו תקלות ונזילות.

Comments are closed.

כל הזכויות שמורות ל-BlueBuy © אתר מידע ומאמרים מקצועיים