ניהול עסק ואסטרטגיית שיווק בתקופה סוערת

אוקטובר 12, 2014
/
פורסם תחת קטגוריית: עסקים
/
Comments Closed

מספר דברים חשובים לכל מנהל עסק או ארגון כאשר מדובר בתקופה קצת פחות טובה מבחינה כלכלית

הלקוחות הם בעלי ידע רב יותר

ללקוחות יש כוח. הם יכולים למצוא כל פרט לגבי כל מוצר, שירות, ארגון או אדם באמצעות האינטרנט וע"י העלאת שאלות באמצעות הרשתות החברתיות. עליך לפתח דרך חשיבה חדשה שבמרכזה עומדת הכוננות המתמדת לענות לחששות הלקוח ולצרכיו הייחודיים.

המתחרים יכולים לחקות אותך מהר יותר

יתרונות תחרותיים הם בעלי אורך חיים קצר יותר כיום ובכך מקצרים את תקופת ההחזר על ההשקעה (ROI). עליך להיות בקשר מתמיד ורצוף עם לקוחותיך בעיקר משום שצרכיהם ורצונותיהם הם בשינוי מתמיד. אל תיתפס במצב של המלצות מיושנות שפעם היוו את מרכז הקונסנסוס וכיום מוגדרים כמיושנים ושאבד עליהם הכלח. נסה ליצור תמהיל ניהול עסק חדשני ופורץ דרך.

ניהול עסק בתקופה סוערת

התמקד בכל מה שבטוח ומדגיש את ערכי הליבה שלך.

עשה ככל יכולתך כדי ליצור אצל הלקוח את התחושה שיהיה זה בטוח להמשיך ולעשות איתך עסקים. מכור ללקוחותיך מוצרים ושירותים שימשיכו להקנות להם תחושות של בטחון והשקע בכך ככל שיידרש.

אל תמהר להוריד מחירים

אם ברצונך לפנות למגזר לקוחות שצורכיהם או טעמם צנועים יותר, עדיף ליצור עבורם מותג שונה ולהציע אותו תחת שם אחר.

שמור על החזק: היפטר מהחלש

אל תבזבז זמן וכסף על מותגים או שירותים שוליים שאינם נתמכים על ידי ערכי שוק מובילים ועל בסיס איתן של לקוחות עם סיכויי צמיחה טובים. תאגידים חייבים להישאר ממוקדים בעסקי הליבה שלהם ולספק את צורכי לקוחות המטרה שלהם תוך מתן תשומת לב מיוחדת ללקוחות הטובים ביותר.

תכנון אסטרטגי על בסיס תלת חודשי

התכנון האסטרטגי חייב להיות מבוסס על בסיס תלת חודשי ולאו דווקא על בסיס שנתי גם אם הוא נבחן לעתים קרובות. הסביבה משתנה מהר מדי ובצורה קיצונית מדי מכדי לאפשר תוכניות שנתיות. בתכנון זה חייבים לשתף את בעלי המניות ומי שהוא בעל עניין בעסק. דעתם חייבת להיות בעלת משקל בכל קבלת החלטה ותכנון תהליך.

פצל ארגונים גדולים לקבוצות קטנות ובעלות מבנה שטוח יותר

זוהי הדרך היחידה להשיג זמני תגובה קצרים יותר, וניהול החשבונאות חייב להיות ברמה הפשוטה ביותר. קבוצות קטנות אלה חייבות להימצא בקשר מתמיד עם הקבוצות האחרות על בסיס קבוע מתוך מגמה ליצור סינרגיה כאשר איחת משלימה את השנייה.

ראייה כפולה

תאגידים חייבים לפעול כאשר עינם האחת ממוקדת בטווח הקצר והשנייה ממוקדת בטווח הארוך. זמן קצר עוסק בניהול ההווה. הוא כולל פרויקטים הקשורים לשיפור את עסקי הליבה הנוכחיים ולענות על הצרכים הנוכחיים של לקוחות המטרה העכשוויים בצורה מקורית ומצוינות. זמן ארוך אינו עוסק בשיפור ביצועים – הוא עוסק בעיקר במחיקת העבר ועיצוב מחדש של העסקים על מנת שיוכלו להתמודד בצורה תחרותית יותר בעתיד. לעתים קרובות גישה זאת דורשת אסטרטגיות אמיצות ומנותקות מן ההווה כדי שניתן יהיה לארגן ולשדרג את התאגיד להצלחה בעתיד

Comments are closed.

כל הזכויות שמורות ל-BlueBuy © אתר מידע ומאמרים מקצועיים