5 פרמטרים לבחירת טוף לגינה

דצמבר 7, 2015
/
פורסם תחת קטגוריית: עיצוב הבית
/
Comments Closed

טוף לגינה הנו סלע יפיפה וקליל שמקורו בהתפרצויות של הרי געש. הגוונים, הגדלים והסוגים השונים של הטוף מאפשרים לכם ליהנות מעיצוב חדשני ומרענן לגינה שלכם. המרקם של האבנים הנו מחוספס ונקבובי ולכן גם לא קשה לזהות אותם. לרוב יהיו בצבעים חום אדמדם ושחור, אך כיום תוכלו למצוא אותם למכירה במגוון רחב יותר של צבעים. בעקבות הביקוש הרב לעיצוב מיוחד וחדשני יותר לגינה, הכנו עבורכם מספר פרמטרים לבחירת סוג הטוף המתאים עבורכם.

נקודות חשובות לבחירת טוף לגינה:

 1. גודל האבנים:
  גודל אבני הטוף יכול לנוע מ0-4 מ"מ ועד 4-20 מ"מ, כשיש באמצע עוד מספר סוגים של גדלים שונים. על אף שהלקוח הממוצע אינו יודע זאת, לגדלים השונים יש משמעות לאופן השימוש בהן. כך למשל הסוג הקטן ביותר משמש בעיקר כשתשתית לדשא סינטטי ומשטחי אבן או להגנה על הצנרת. הסוג הגדול יותר של האנשים, הוא גם הנפוץ בויתר, משמש לחיפוי שטחי גן וחיפוי גגות בטון.
 2. מחיר:
  כשאנו מדברים על מחיר, אנו מכירים בעובדה שכמו כל מוצר תמיד ישנם מתחרים שעשויים להציע מחיר זול יותר.
 3. טוף גינהאך יהיה עליכם לבדוק שהטוף תואם לשאר הדרישות שלכם ובעיקר מהי הכמות שאתם מקבלים בתמורה לכסף שלכם. כך למשל ישנן חברות המוכרות טוף בשקים של 25 ק"ג וישנן חברות שימכרו שקים של 30 ק"ג. גם למי מכם שקונה את הכמויות בשקים גדולים (בלות), הרי שיש בלות של 1 טון ויש בלות של 750 ק"ג.
 4. צבע:
  צבע הטוף שתבחרו מתקשר בעיקר לטעם האישי שלכם והגזרה העיצובית שאתם מחפשים לגינה שלכם. בדרך כלל טוף אדום/לבן הם הפופולריים ביותר בגינות ישראל, אך ישנן לא מעט בעלי גינות שדווקא מעדיפים טוף צבעוני: אדום, צהוב, ירוק, כחול וכו'. טוף בגוונים אלה הוא כמובן אינו טבעי ולכן יש לשים לב לאיכות הטוף שאתם מקבלים.
 5. סוג השימוש:
  בבסיסה של ההחלטה לקנות טוף לגינה אנו קודם כל נעלה בראשנו את השימוש שלשמו אנו צריכים את הטוף. לפי השימוש נדע לעמוד את הפרמטרים הברורים לבחירת הטוף שאנו זקוקים לו. לרוב הטוף משמש כחיפוי לשטח אדמה בגינה. מגוון העיצובים שלו מאפשר לנו ל"שחק" עם העיצוב ככל העולה על רוחנו. ניתן להשתמש בטוף ולתחום שבילים, לעצב שבילי אבנים ולהבליט אותם, להכין תשתית להנחת דשא סינטטי ועוד.
 6. איכות הטוף (צבע):
  אם עברתם פעם בגנים ציבוריים תחת השגחתם של עיריות (כך למשל גינות מעוצבות בכיכרות שונים בתוך העיר), הרי שתוכלו להיתקל מול עיניכם בטוף צבעוני, בצבעים שאינם טבעיים עבורו. יש לקחת בחשבון כי טוף צבוע עשוי להירטב לאורך השנים ועל כן לברר עם החברה לכמה זמן הטוף יכול להחזיק מבלי שהצבע ידהה. יותר שנים יותר טוב.

Comments are closed.

כל הזכויות שמורות ל-BlueBuy © אתר מידע ומאמרים מקצועיים